Леванте - Барселона
Снимка: twitter.com/laliga

Леванте получи три дузпи, но падна от Барселона

Барселона записа 15-и мач без загуба в Ла Лига, след като постигна забележителен обрат срещу Леванте с 3:2. И то въпреки че срещу каталунците бяха отсъдени три дузпи.

Всичките голове паднаха през второто полувреме. През първото домакините имаха отличен шанс да открият, но Хосе Луис Моралес беше спрян от комбинацията от Марк-Андре тер Стеген и Гарсия, който изчисти от голлинията.

Лудницата започна в 52-ата минута, когато Леванте получи първата си дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Дани Алвеш срещу Сон. Моралес я реализира за 1:0. Четири минути по-късно домакините получиха нова дузпа – за игра с ръка на Ерик Гарсия. Тер Стеген обаче спаси удара на Рожер.

Барселона отговори с гол на Обамеянг в 59-ата минута за 1:1. Само четири минути по-късно две резерви – Педри и Гави – комбинираха за 1:2. Гави асистира, а Педри се разписа.

Леванте обаче не се отказа и получи трета дузпа в 83-ата минута. Този пък резервата Лангле фаулира Макси Гомес.  Друга резерва – Гонсало Мелеро – вкара от бялата точка за 2:2. Така предпоследният в класирането беше на път да измъкне неочаквана точка срещу втория.

В края обаче се разписа трета резерва – Люк де Йонг – който се беше появил в 84-ата минута. Нидерландецът засече центриране на Жорди Алба в добавеното време за 2:3.

Победата е 11-ата за Барселона в серията от 15 мача без поражение. В класирането каталунците изостават с 12 точки от Реал Мадрид, но имат и мач по-малко.