Леванте - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/levanteud

Леванте спря Реал Мадрид в шестголов трилър

Леванте измъкна точка от Реал Мадрид в драматичен сблъсък, завършил 3:3. Домакините освен това завършиха с 10 души, след като вратарят Фернандес беше изгонен. Малкият тим от Валенсия обаче отново спря Белия балет – Реал има само една победа над този съперник в последните четири мача, като загуби два от тях.

Иначе тимът на Карло Анчелоти поведе още в петата минута. Карим Бензема изведе Гарет Бейл и той вкара за 0:1. Голът е първи за Бейл в Ла Лига от 2019-а насам и първи за Реал от януари 2020-а.

28 секунди след паузата обаче Рожер Марти изравни при това с първия точен удар на домакините. В 57-ата минута Хосе Кампаня изведе Леванте напред – 2:1. Той вкара по много красив начин – от воле в горния ъгъл. Резервата Винисиус обаче изравни в 73-ата за 2:2.

Домакините поведоха отново малко по-късно чрез Робер Пиер, но Винисиус направи 3:3. Малко по-късно вратарят Айтор Фернандес получи червен картон. Той игра с ръка извън наказателното поле. Домакините бяха направилки всичките си смени и на вратата застана португалският защитник Рубен Везо. Реал обаче така и не успя да го затрудни въпреки шестте минути добавено време.