Леванте - Барселона

Леванте спря Барселона след 3:3 – ВИДЕО

Барселона значително намали шансовете си да стане шампион на Испания през този сезон, след като изпусна Леванте. Каталунците водеха на два пъти, но стигнаха само до 3:3 в 36-ия кръг на Ла Лига.

На „Сиудад де Валенсия“ двубоят започна отлично за гостите, които дръпнаха с два гола до 34-та минута. Лионел Меси откри с 37-ия си гол за сезона и 29 в Ла Лига. После Педри вкара за 0:2 след пас на Усман Дембеле.

Домакините не се отказаха и изравниха с два гола в рамките на три минути чрез Гонсало Мелеро (57′) и Йосе Луис Моралес (59′). Дембеле отново изведе гостите напред в 64-та минута – 2:3. Седем минути преди края на редовното време Серхио Леон обаче попари Барселона с изравнителен гол.

По този начин тимът на Роналд Куман изпусна пореден шанс да излезе на първото място в класирането. Барселона остава с една точка от лидера Атлетико Мадрид, който е изиграл и мач по-малко. Третият Реал Мадрид е с точка по-малко от Барса и също с мач по-малко. Тази вечер Атлетико приема Реал Сосиедад, а утре Реал гостува на Гранада.

Леванте заема 13-та позиция в подреждането с 40 точки. Тимът от Валенсия през този сезон има победи над Реал и Атлетико.

„Усещането е ужасно. Започнахме добре, но не успяхме да спечелим, въпреки че имахме положения. Както често през този сезон грешките ни струват скъпо. Но ние сме си виновни – позволяваме да ни вкарват голове твърде лесно“, коментира Серхио Бускетс.