Леванте - Реал Мадрид

Леванте шокира Реал Мадрид – ВИДЕО

Реал Мадрид загуби от Леванте с 0:1 като гост в мач от 25-ия кръг на Ла Лига, игран на „Сиудад де Валенсия“. Така Кралският клуб бе свален от върха в класирането. Загубата бе едва втора за тима на Зинедин Зидан от началото на сезона. Предишната бе през октомври.

Реал бе поставен под напрежение от Барселона, който разби Ейбар с 5:0 по-рано. И столичани доминираха, като отправиха общо 13 удара към противниковата врата, включително седем точни, но така и не успяха да стигнат до гол. Положения през първата част пропуснаха Бензема, Каземиро, Модрич и Иско. След почивката Азар бе изведен сам срещу Айтор, но се замота и пропусна. Малко по-късно белгиецът бе сменен заради травма.

Домакините нанесоха своя удар в 79-та минута. Тогава Хосе Луис Моралес бе изведен от ляво и вкара единствения гол в мача. Това бе едва второто му попадение през сезона и той бе сменен веднага след него. В последната минута Серхио Рамос можеше да изравни, но ударът му бе доста слаб.

След тази загуба Реал остава на второ място с две точки по-малко от Барселона. Леванте се изкачи до 10-та позиция в класирането с 32 точки.

След седмица Реал посреща Барселона в Ел Класико. В сряда пък е сблъсъкът с Манчестър Сити в Шампионската лига.