Леванте - Барселона

Леванте обърна Барселона с 3:1 за седем минути

Леванте шокира Барселона, като обърна каталунците с 3:1. При това лидерът в класирането водеше в резултата, но допусна три гола само за седем минути. Загубата е трета за тима на Ернесто Валверде в 11 кръга от началото на сезона.

Барса поведе в 38-ата минута чрез Лионел Меси. Аржентинецът вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Нелсон Семедо. Това бе шесто негово попадение в последните пет мача във всички турнири.

Обратът на Леванте

Тимът от Валенсия изравни след час игра благодарение на Хосе Кампаня. Само три минути по-късно Борха Майорал направи обрата до 2:1. В 68-ата Неманя Радоя се разписа за 3:1. Това бяха и единствените точки удари на домакините в двубоя.

Меси върна един гол, след великолепна солова акция. Той обаче бе отменен след намеса на ВАР заради засада на Гризман още в началото на атаката.

По-рано през деня Валенсия победи Еспаньол с 2:1. Така градските съперници имат по 17 точки и са съседи в класирането. Леванте е осми, Валенсия – девети.