Леванте - Барселона
Боатенг малко преди да вкара втория гол във вратата на Тер Стеген

Леванте нанесе първа загуба през сезона на Барселона

Барселона записа първа загуба през сезона в Примера, след като падна във визитата си на Леванте. Каталунците нямаха поражение точно 401 дни, като за последно те паднаха в гостуване на Малага. Барса загуби с 4:5 във Валенсия в един от най-вълнуващите мачове през сезона.

Лионел Меси получи почивка и не игра, но всички други звезди на шампиона бяха на линия. Филипе Коутиньо вкара хеттрик, но каталунците действаха слабо в защита и можеха да допуснат дори още повече голове. До 30-ата минута домакините вече имаха аванс от две попадения, след като Еманюел Боатенг се разписа два пъти. Барса обаче върна един гол чрез Коутиньо.

Дъжд от голове във вратата на Тер Стеген

Валенсианци започнаха вихрено втората част и за 11 минути се разписаха още три пъти. Барди се разписа за 3:1, после Боатенг оформи хеттрика си, първи въобще в неговата кариера. Отново Барди направи 5:1, възползвайки се от добро подаване на Марти.

Отговорът на Барса

Каталунците не се предадоха и на свой ред се развихриха в атака. Коутиньо вкара за 2:5 в 59-а минута. Само шест минути по-късно бразилецът върна още един гол и направи резултата 3:5. Драмата стана пълна в 71-а минута, когато Барса получи дузпа за нарушение срещу Бускетс. Луис Суарес реализира за 4:5. Шампионът натисна здраво, но така и не стигна до нов гол. И записа първата си загуба през сезона, мач преди той да свърши.

Ернесто Валверде, който падна за първи път в Примера като треньор на Барселона, сигурно съжалява за решението си да даде почивка на Меси. За треньора на Леванте Пако Лопес това бе 8-а победа в 10 мача откакто пое клуба, за да го спаси от изпадане.