Атлетико - Леванте

Леванте изненада лошо Атлетико – ВИДЕО

Леванте поднесе сензацията на 24-я кръг в Ла Лига, след като надви лидера Атлетико Мадрид с 2:0. Загубата е първа за дюшекчиите на „Уанда Метрополитано“ през сезона. И историческа първа победа за Леванте като гост на Атлетико. Само преди дни двата тима играха отложен мач и тимът от Валенсия направи 1:1 със столичани.

Леванте стигна до успеха с двата си точни удара. Първият беше дело на Хосе Луис Моралес в 30-ата минута. Вторият – на Хорхе де Фрутос в шестата минута на добавеното време. Дюшекчиите пропуснаха редица положения пред вратата на Дани Карденас, но така и не стигнаха до гол. Тимът на Диего Симеоне отправи общо 28 удара. 23-годишният Карденас обаче направи чудеса и имаше няколко великолепни намеси.

Столичани имат само една победа в последните си четири мача в Ла Лига. Ако Реал спечели, Белия балет ще се доближи на три точки от Атлетико.

За дюшекчиите предстои първи двубой с Челси от осминафиналите на Шампионска лига. После те гостуват на Виляреал в първенството, докато Леванте е домакин на Атлетик Билбао.