Валенсия - Леванте

Леванте измъкна драматична точка в дербито – ВИДЕО

Леванте измъкна драматично равенство в градското дерби с Валенсия. Тимът се добра до точката с гол в 97-ата минута от дузпа. Самият наказателен удар бе отсъден след намесата на ВАР. Това бе първи двубой за двата отбора след пауза от три месеца.

Най-интересните събития на стадион „Местая“ се случиха в края на мача. В 74-та минута нападателят на гостите Рожер получи червен картон и остави своите с човек по-малко. Валенсия се възползва от численото си преимущество и минута преди края на редовното време откри резултата. Родриго Морено се разписа с точен изстрел от близко разстояние след асистенция на Хосе Гая. Това бе първи гол за него от ноември насам.

Леванте обаче не се отказа и стигна до точката. Гонсало Мелеро вкара от дузпа за 1:1. Валенсия е на седмо място в класирането с 43 точки. Леванте е на 12-та позиция с актив от 34 точки.

Гранада обърна Хетафе

В друг мач от кръга Гранада победи Хетафе с 2:1 у дома. Така Гранада запази шансове да се бори за участие в евротурнирите през следващите сезон. Тимът е осми, на две точки зад Валенсия. Хетафе остана пети, с 46 точки. Толкова има и четвъртият Реал Сосиедад.