Левандовски, Кьолн - Байерн
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Левандовски вкара хеттрик, Байерн с рекорд – ВИДЕО

Роберт Левандовски вкара хеттрик във вратата на Кьолн за победата на Байерн с 4:0. Така полякът стигна кота 300 гола в Бундеслигата. Байерн пък постави нов рекорд – гол в 66 поредни срещи в елита на Германия. С успеха баварците си върнаха аванса от шест точки пред Борусия Дортмунд. Вчера жълто-черните отнесоха четвъртия Фрайбург с 5:1.

Възстановилите се от коронавирус Мануел Нойер и Корентен Толисо се върнаха за Байерн. но и без тяхно участие тимът на Юлиан Нагелсман вкара бърз гол. Томас Мюлер изведе Левандовски в деветата минута за 1:0. Асистенцията е под номер 150 за Мюлер в Бундеслигата и той е номер едно по този показател. В 25-ата минута отлична атака на гостите беше завършена с гол от Толисо за 0:2. Малко по-късно Ут върна едно попадение, но то беше отменено заради засада. С това свършиха и добрите неща за Кьолн.

В 62-ата минута Левандовски сложи точка на спора с нов гол за 0:3. А в края той реализира хеттрика си след отличен пас на Сане.

Вицешампионът Лайпциг пък сложи край на серия от 11 поредни визити без победа. Биковете спечелиха с 2:0 визитата си на Щутгарт. Андре Силва вкара за 0:1 в 11-ата минута от дузпа. Това е 11-ата поредна дузпа, която той реализира в Германия. Щутгарт имаше няколко възможности да изравни, но не успя да преодолее Гулаши. И в 70-ата минута Нкунку вкара за 0:2. Това е девети гол за него през сезона.  Домакините пък записаха четвърти пореден мач без вкаран гол.