Байерн - Щутгарт

Левандовски вкара хеттрик, Байерн разцепи Щутгарт

Роберт Левандовски вкара втори хеттрик в три мача за успеха на Байерн над Щутгарт с 4:0. Резултатът е особено впечатляващ, тъй като баварците играха 80 минути с човек по-малко.

Щутгарт започна много силно дербито на Юга и отпави 4 удара още до десетата минута. Алфонсо Дейвис пък получи директен червен картон в 12-ата за грубо нарушение. И с това свърши всичко добро за гостите. В 18-ата минута Левандовски вкара за 1:0  и Щутгарт капитулира. В 22-ата минута Ганбри вкара за 2:0, в следващата атака Левандовски направи 3:0. В 39-ата минута той завърши хеттрика си. Голмайсторът реализира с удар с левия крак, с удар с глава и с удар с десния крак. След почивката двубоят се доиграваше.

Левандовски вече има 35 гола през сезона в Бундеслигата и общо 42 попадения във всички турнири. Той минава границата от 40 в последните шест сезона. Иначе на поляка му остават още само пет гола до рекорда на Герд Мюлер от 40 за един сезон в Бундеслигата. До края има 8 кръга.

С успеха Байерн върна аванса си от четири точки на върха пред Лайпциг. Двата тима играят веднага след паузата. Баварците ще са без наказаните Дейвис и Боатенг. Последният си изпроси ненужен жълт картон за глупаво нарушение при резултат 3:0.

Волфсбург и Айнтрахт дръпнаха пред Борусия Дортмунд за Топ 4

Третият Волфсбург спечели с 2:1 визитата си на Вердер. Сарджънт си вкара автогол за 0:1 в началото. В края на полувремето Вут Вегхорст направи 0:2. Това е пети гол за него в 4 мача с Вердер. Нидерландецът вече има и 50 гола в Бундеслигата. Той е едва четвъртият играч на вълците с подобно постижение. Другите са Един Джеко, Графите и Диего Климович. Мьовалд върна един гол за бременци, но те не успяха да изравнят.

Четвъртият Айнтрахт разби с 5:2 Унион. Шест от попаденията паднаха през първото полувреме. Андре Силва вкара още в началото за 1:0, но Крузе изравни в седмата. Андрих си вкара автогол в 35-ата за 2:1, а после орлите направиха 4:1 само за шест минути – разписаха се Костич и отново Андре Силва, който вече има 21 попадения през сезона. В добавеното време на първата част Крузе се разписа отново за 4:2. А в добавеното време на мача Чандлър направи 5:2.

Победите бяха още по-важни, защото петият Борусия Дортмунд стигна само до 2:2 с 14-я Кьолн. Така Волфсбург води с осем точки на Борусия, Айнтрахт има 4 повече. Ерлинг Холанд вкара двата гола за жълто-черните в 3-ата и 90-ата минута. Между него се разписаха Дуда от дузпа и Якобс. Холанд вече има 33 попадения в 31 мача във всички турнири през сезона.