Левандовски спаси Байерн в Берлин (СНИМКИ)

Байерн (Мюнхен) се спаси от загуба срещу Херта в Берлин  с гол в 7-ата минута на добавеното време. Така мачът завърши при равенство 1:1. Двубоят бе част от 21-ия кръг на Бундеслигата.

Роберт Левандовски измъкна лидера, който съвсем не се представи убедително.

Hertha BSC Berlin vs Bayern Munich

„Старата госпожа“ поведе в 21-ата минута, когато Марвин Платенхард центрира от фаул отляво, Ведад Ибишевич изскочи между Томас Мюлер и Матс Хумелс, след което прати топката в горния ъгъл.

Шокът за Байерн можеше да се окаже пълен в 38-ата минута можеше да стане пълен, ако съдиите не бяха отменили още един гол на Ибишевич заради засада.

Второто с шанс за Херта. В 50-ата минута отново босненският стреля от десетина метра, като този път топката мина на сантиметри покрай десния стълб зад Нойер.

epa05802372 Berlin's Vedad Ibisevic (L) in action against Bayern's Xabi Alonso (R) during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC and Bayern Munich in Berlin, Germany, 18 February 2017. EPA/FELIPE TRUEBA (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Най-чистото положение за баварците дойде чак в 88-ата минута, когато Давид Алаба изпълни пряк свободен удар по много опасен начин. Австрийският национал шутира силно до лявата греда, ала Ярщайн беше на поста си и съумя да избие в корнер.

Реферът позволи на мача да се играе още 3 минути над посочения минимум, а в 7-ата от тях Роберт Левандовскидонесе точката с успешна добавка след изстрел на Робен.

Байерн събра 50 точки на първото място, като има аванс от 8 пред втория РБ Лайпциг. Херта остава 6-и с 34 точки, на една зад 5-ия Айнтрахт (Франкфурт).