Байерн, Левандовски

Левандовски счупи рекорда на Герд Мюлер в последната минута – СНИМКИ

Роберт Левандовски подобри рекорда на Герд Мюлер от 40 гола в един сезон в Бундеслигата. Полският нападател вкара при успеха на Байерн с 5:2 над Аусгбург в последния кръг. Той обаче трябваше да чака чак до последната минута на мача, за да се разпише.

Левандовски имаше куп положения и преди това, но или пропускаше, или вратарят Гикиевич спасяваше. Ситуацията много приличаше на тази в миналия кръг, когато срещу Фрайбург полякът пропусна дори на сантиметри от голлинията. В 90-ата минута обаче Сане му подаде, той изпревари Гикиевич и вкара за 5:2. Така Левандовски събра 41 гола през сезона.

Роберт Левандовски

Веднага след края на двубоя той получи и наградата си за голмайстор на сезона. Байерн пък получи шампионската си титла. Преди мача пък плакети и награди получиха играчите и треньорите, които си тръгват през лятото. Това са Ханзи Флик, асистентът му Херман Герланд, Мирослав Клозе, Дейвид Алаба, Жером Боатенг, Хави Мартинес, Дъглас Коста и Тиаго Данташ.

Байерн, Боатенг
Байерн, Алаба
Байерн, Херман Герланд
Байерн, титла

Ларс Бендер прекрати кариерата си с гол, изпратиха Грефе с шпалир

Мили сцени имаше и в Дортмунд, където Борусия победи Байер Леверкузен с 3:1. Ларс Бендер, който изигра последния мач в кариерата си, вкара дузпа в последната минута за гостите. Реферът Мануел Грефе, който навърши пределна възраст и повече няма да е съдия, пък си размени фланелката с Ерлинг Холанд. Той беше изпратен с шпалир и от двата тима.