Левандовски, Байерн

Левандовски: Не се целя в рекорда на Роналдо

Нападателят на Байерн Роберт Левандовски заяви, че не се цели в подобряване на рекорда на Кристиано Роналдо за голове в един сезон на Шампионската лига. Вчера полякът вкара на два пъти срещу Челси (4:1) и вече има 13 попадения.

Това е пето постижение в историята на най-престижния европейски турнир. Рекордът на Кристиано Роналдо е от сезон 2013/2014. Португалецът заема и следващите две позиции с 16 гола през сезон 2015/2016 и 15 през сезон 2017/2018. На четвърто място е Лионел Меси с 14 гола през сезон 2011/2012.

Заради променения формат обаче Левандовски има на разположение максимум три мача. Толкова остават до финала включително. На четвъртфиналите другата седмица Байерн ще играе с Барселона. Победителят ще бъде определен в една среща, също както ще бъде в полуфиналите.

„Рекордът не е цел. Имаме още няколко мача до края на турнира – той е целта. Щастлив съм, че вкарвам, както и че подавам за голове“, заяви Левандовски. Вчера той асистира за другите две попадения на баварците. Така полякът има участие във всичките седем гола, които тимът му вкара на Челси в двата мача.

Иначе Левандовски има 66 попадения въобще в турнира. Вчера той изпревари Бензема, който остава с 65. Раул има 71 гола и е на трето място във вечната ранглиста. Първи и втори са съответно Кристиано Роналдо (130) и Лионел Меси (115).

Този сезон полякът има общо 53 гола за клубния и националния си тим. .Те са вкарани в 44 мача, макар че в 8 от тях той не успя да се разпише.