Байерн - Левандовски, Мюлер, Нойер

Левандовски е на гол от рекорда на Герд Мюлер

Роберт Левандовски вкара хеттрик за победата на Байерн над Борусия Мьонхенгладбах с 6:0. С разгромния успех баварците отпразуваха деветата си поредна титла на Бундеслигата. Така полякът се доближи на гол от рекорда на легендата Герд Мюлер. Левандовски има 39 гола този сезон, рекордът е от 40. До края остават още два мача, в които той да го подобри.

Иначе титлата на Байерн беше потвърдена час по-рано, след като Лайпциг падна в Дортмунд. Вдъхновените шампиони се развихриха и още на почивката водеха с 4:0. Левандовски откри във втората минута, след него Томас Мюлер вкара за 2:0. Полякът направи 3:0 след половин час игра, а в края на полувремето Коман се разписа за 4:0. Хеттрикът беше оформен от дузпа след час игра. После 18-годишният Танги Нианзу беше изгонен с директен червен картон. Дори и с човек по-малко Байерн стигна до шести гол, дело на Сане.