Байерн, Левандовски
Снимка: twitter.com/FCBayern

Левандовски измъкна Байерн с късна дузпа

Роберт Левандовски вкара късен победен гол за Байерн в баварското дерби с Аугсбург. Шампионът на Германия спечели трудно с 1:0. Левандовски се разписа в 82-ата минута.

През седмицата Байерн загуби от Виляреал в Шампионската лига и днес отново не впечатли. И то срещу тим от долната половина на класирането – Аугсбург е 14-и на шест точки над опасната зона. Това обаче е и един от любимите съперници на Левандовски. Полякът вкара 23-и гол в 19 мача срещу Аугсбург.

Тимът на Юлиан Нагелсман имаше огромни проблеми с добре подредения си съперник. Сане и Коман по двата фланга бяха изолирани и неефективни. Гостите имаша отличен шанс да поведат в края на първото полувреме, но Варгас го пропусна. След почивката нищо не се промени. За късмет на Байерн ВАР прецени, че Оксфорд е играл с ръка и реферът даде дузпата, от която се стигна до победния гол.

Така лидерът в класирането отново има 9 точки аванс пред втория Борусия Дортмунд. Снощи жълто-черните надвиха с 2:0 Щутгарт. До края има пет кръга, като Байерн и Борусия имат и директен двубой в Мюнхен.