Левандовски, Байерн - Фрайбург

Левандовски и Холанд вкараха по два гола

Роберт Левандовски и Ерлинг Холанд продължиха головите си серии за Байерн и Борусия Дортмунд. И двамата се разписа по два пъти, а тимовете им спечелиха. Байерн надви Фрайбург с 3:1, Дортмунд спечели с 2:0 в Лайпциг. Благодарение на този успех жълто-черните си осигуриха второто място в класирането.

Иначе Левандовски се разписа в 24 и 37-ата минути. Преди него Кимих бе вкарал за 1:0. Така Левандовски вече има 33 гола в Бундеслигата този сезон. И общо 47 във всички турнири.

Холанд има 13 попадения откакто дойде през януари. Това означава, че той бележи по веднъж на всеки 75 минути.

Гладбах изпревари Леверкузен за Топ 4

Макар да загуби Лайпциг също се класира за следващото издание на Шампионската лига. Това стана след загубата на Байер Леверкузен от Херта в Берлин. Херта спечели с 2:0 и така Леверкузен остана с 60 точки. Лайпциг има 63 и 27 гола по-добра голова разлика. От издънката на Леверкузен се възползва Борусия Мьонхенгладбах. Гладбах спечели с 3:1 визитата си на последния Падерборн и събра 62 точки. Гладбах също има по-добра голова разлика от Леверкузен – +9 гола. Това означава, че дори и равенство в последния кръг срещу Херта ще означава място в Топ 4.