Роберт Левандовски, Байерн

Левандовски спаси Байерн с четири гола

Роберт Левандовски вкара и четирите гола за Байерн за победата с 4:3 над Херта в последния мач от третия кръг в Бундеслигата. Последният гол на полският нападател падна в 93-ата минута.

Резултатът беше открит от голмайстора на Бундеслигата в 40-ата минута. Той засече пас на Гнабри. Малко по-рано попадение на Томас Мюлер беше отменено. При резултат 1:0 завърши и първата част.

Второто полувреме беше изключително драматично и интересно. Левандовски вкара за 2:0 в 51-ата минута след пас на Ричардс. Само осем минути по-късно обаче Матеу Куня върна един гол за 2:1. А в 71-та бразилецът се разписа за втори път – 2:2.

Байерн натиснах и пет минути преди края полякът оформи хеттрика си. Този път асистенцията беше на Томас Мюлер. Само три минути по-късно обаче резервата Нгкам изравни за 3:3. В първата минута на добавеното време Мителщет игра с ръка след центриране на Левандовски и реферът отсъди дузпа. Полският национал я реализира хладнокръвно за 4:3. Той е най-резултатният активен футболист от бялата точка в Бундеслигата с 29 вкарани от 32 опита. Толкова има и легендата Гюнтер Нетцер. Левандовски пък е само на една вкарана дузпа от постижението на друга легенда – Лотар Матеус.