Левандовски, Байер - Байерн

Левандовски качи Байерн на върха в 93-ата минута

Роберт Левандовски качи Байерн на върха в Бундеслигата за край на 2020-а. Полякът вкара и двата гола за победата с 2:1 над досегашния лидер Байер Леверкузен. Вторият падна в 93-ата минута. Така баварците ще зимуват на първо място с 30 точки. Леверкузен остава с 28, колкото има и Лайпциг.

През седмицата Левандовски вкара и двата гола за 2:1 над Волфсбург. Така той има вече 17 през сезона и общо 253 в Бундеслигата.

Иначе двубоят на „БайАрена“ беше истинско украшение. И двата тима играха на много високи обороти с висока интензивност. Патрик Шик откри резултата в 14-ата минута след изключително красив удар от воле. Това беше седми пореден мач, в който Байерн допусна първия гол. Което е и изравнен негативен клубен рекорд от 1974-а. Малко по-късно Шик се разписа за втори път, но попадението беше отменено заради засада.

Байерн изравни в 43-ата минута с първия си точен удар. Левандовски засече центриране отдясно, оставен сам след грешка на Та и Храдецки – 1:1.

След почивката и двата тима продължиха да нападат постоянно, като в последните 10 минути Леверкузен започна да пази ремито. Нова грешка на Та обаче не позволи това да се случи. Той загуби топката от завърналия се Кимих, халфът изведе Левандовски, полякът стреля, ударът му рикошира в Тапсоба и влетя в мрежата – 1:2.