Роберт Левандовски, Байерн

Левандовски класира Байерн на финал в Катар

Роберт Левандовски вкара два гола и класира Байерн на финала за световното клубно първенство. Европейският шампион победи Ал Ахли с 2:0. В мача за трофея баварците ще играят с мексиканския Тигрес.

Успехът днес дава шанс на тима на Ханзи Флик да спечели шести трофей за миналия сезон. Баварците освен това са печелили три пъти световното клубно първенство. Два трофея са от предишния формат, един – в настоящия.

Байерн имаше тотално превъзходство в двубоя. Левандовски откри в 17-ата минута след пас на Гнабри. Преди това и полякът, и Мюлер, и Гнабри пропуснаха да вкарат. Първият шанс за Ал Ахли беше в 21-ата минута, но Нойер спаси без проблеми. Египетският тим отправи едва три удара към вратата през първата част, докато баварците имаха 13 шута и 65% владеене на топката.

След почивката Флик пусна в игра Сане, Чупо-Мотинг и Толисо, а тимът му продължи да доминира, макар и да нямаше толкова много положения. Вторият гол падна пет минути преди края. Сане намери Левандовски на втората греда и той реализира с лекота.

Байерн завърши с 24 удара при 5 за Ал Ахли и 68% владеене на топката.