Роберт Левандовски

Левандовски постави рекорд при 6:0 над Звезда

Роберт Левандовски постави нов рекорд на Шампионсата лига при разгромното 6:0 за Байерн над Цървена звезда. Полякът вкара 4 гола за 15 минути през второто полувреме. Никой в историята на турнира не е бил толкова бърз, колкото него. Освен това попадения на Левандовски преди паузата бе отменено от рефера.

Така той си го изкара за Звезда за това, че не вкара през уикенда във вратата на Фортуна. Тимът от Дюселдорф спря серията му от 11 поредни мача в Бундеслигата с поне един гол.

Иначе Байерн нямаше никакви проблеми и записа четвърта поредна победи с Ханзи Флик, при това без да допусне гол. Баварците пък вкараха 16 в процеса. Освен това те могат да станат и първият германски отбор, спечелил и шестте си мача в груповата фаза.

Около Левандовски се разписаха Горецка и Толисо. Горецка, който бе резерва през уикенда, откри в 14-ата минута след удар с глава. Полякът се разписа в 53-ата от дузпа. И после в 60-ата, 64-ата и 67-ата минути. В края Толисо вкара за 0:6.