Роберт Левандовски

Левандовски вкара три, Байерн спечели с 5:0

Байерн Мюнхен разби Айнтрахт Франкфурт с 5:0 у дома в мач от петия кръг на Бундеслигата. На „Алианц Арена“ герой за баварците беше Роберт Левандовски. Той вкара хеттрик, с който постави и нов рекорд на Бундеслигата. Полякът вече има десет попадения в първите пет кръга – това не е правил никой преди него.

Мачът обаче започна зле за шампионите – Дейвис получи травма още в първата минута. После Левандовски вкара за 1:0 – в 10-ата минута. 15 минути след това той удвои преднината на шампионите. В 60-та минута Левандовски покачи на 3:0. До края тимът на Ханзи Флик стигнаха до нови два гола, дело на Лирой Сане и Джамал Мусиала.

Така Байерн записа четвърти успех от началото на сезона и заема втора позиция в класирането с 12 точки. Лидер е Лайпциг, който победи Херта с 2:1 у дома. Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до пълен обрат на своя стадион, благодарение на голове на Дайо Упамекано и Марсел Забицер, след като Джон Кордоба бе дал преднина на столичани.