Хановер - Лайпциг

Лайпциг помрачи дебюта на Томас Дол в Хановер

Томас Дол дебютира начело на Хановер с тежка загуба от Лайпциг. Аутсайдерът падна с 0:3, като успя да отправи единствения си точен удар в 87-а минута. Гостите имаха 20 удара към вратата, от които 10 точни.

Дол се завърна като треньор в Бундеслигата след пауза от над 3900 дни. Отборът му обаче е далеч от желаното. През първото полувреме вратарят Михаел Есер направи шест спасявания преди да се предаде в добавеното време. Тогава Марсел Халстеенберг вкара от дузпа за 0:1. Това бе първи гол за левия бек през сезона.

Орбан вкара още два гола за Лайпциг

Хановер заигра с малко повече ентусиазъм след почивката. Той обаче се изпари след втория гол. Негов автор след час игра стана друг защитник – Вили Орбан. Той засече с глава центриране от корнер на Халстенберг. Орбан повтори упражнението в края. Нов гол, отново след удар с глава след корнер. Този път обаче центрирането бе на резервата Емил Форсберг.

Хановер 96 записа девета загуба в последните 11 мача и може да се озове на последно място. За целта Нюрнберг не трябва да губи от Вердер. Биковете пък спечелиха второ поредни гостуване след 4:0 над Фортуна в миналия кръг. Тимът на Ралф Рангник е четвърти, на две точки зад третия Борусия Мьонхенгладбах.