Кьолн - Лайпциг, Вернер

Лайпциг победи Кьолн в голов фестивал

Лайпциг спечели с 4:2 в Кьолн в последния мач от 29-я кръг в Бундеслигата. Така тимът на Юлиан Нагелсман си върна третото място в класирането. Биковете имат 58 точки – с по две повече от Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен. Козлите пък записаха пети пореден мач без победа.

Двубоят в Кьолн бе първи в Бундеслигата през юни от 25 години насам. И започна отлично за домакините. Тимо Хорн спаси удар на Тимо Вернер, а в ответната атака козлите поведоха с 1:0. Голът вкара Джон Кордоба, който се разписа за 12-и път през сезона. После обаче колумбиецът получи травма и докато беше извън игра Лайпциг изравни. Анхелиньо центрира, а Шик вкара за 1:1 с глава. Кордоба беше сменен от Модест, но това наруши ритъма на Кьолн и гостите вкараха още веднъж. Лаймер изведе Нкунку между трима и той прехвърли елегантно Хорн – 1:2.

Вернер пак вкара за Лайпциг

Кьолн натисна след почивката, но в 50-ата минута получи трети гол. Вернер беше изведен от вратаря Гулаши, пробяга от центъра до наказателното поле и преодоля Хорн – 1:3. Това бе 25-и гол за него през сезона и 15 във визита. Рекордът на Бундеслигата за един сезон е 17 попадения в гостувания. Той се държи от петима различни футболисти.

Само пет минути по-късно Модест обаче намали на 2:3. Той вкара с много красив удар от границата на наказателното поле. Надеждите на Кьолн обаче не продължиха много дълго. В 57-ата минута Дани Олмо се разписа за 2:4, също с удар извън наказателното поле. Това бе първият гол на испанеца в Бундеслигата.

До края и двата тима имаха по няколко добри положения. Реферът пък отсъди дузпа в полза на Кьолн, но после видя ситуацията на повторение и отмени решението си.