Лайпциг - Хофенхайм

Лайпциг стъпи накриво срещу Хофенхайм

Лайпциг пропусна да съкрати аванса на Байерн на върха в Бундеслига след 0:0 срещу Хофенхайм. Така тимът на Юлиан Нагелсман остава на 4 точки от върха. Днес Байерн гостува на третия Волфсбург.

Лайпциг проспа първото полувреме. В него Хофенхайм тичаше много и не позволи нито един шанс пред вратата си. След паузата домакините натиснаха сериозно, но не стигнаха до гол. Такъв все пак падна в шестата минута на добавеното време след корнер. ВАР обаче го отмени правилно заради игра с ръка на голмайстора Юсеф Поулсен.

Хофенхайм, който има втората най-слаба защита в Бундеслигата, направи второ поредно 0:0. Първото беше в понеделник срещу Байер Леверкузен. Тимът е 11-и с 32 точки.

Лайпциг пък записа трето поредно домакинство без победа. Серията започна с 1:1 с Айнтрахт, а после бешеи загубата от Байерн с 0:1.