Вернер, Лайпциг

Лайпциг и Волфсбург записаха втори победи

Лайпциг и Волфсбург записаха втори победи от началото на сезона Бундеслигата. Така те се присъединиха към Борусия Дортмунд, Фрайбург и Байер Леверкузен, които също са с пълен актив.

Вернер вкара за Лайпциг и преподписа с клуба

Тимо Вернер даде двоен повод на Лайпциг да празнува. Първо обяви, че е преподписал договора си с клуба. Новият контракт ще го задържи на „Ред Бул Арена“ до 2023-а.

После той вкара ранен гол във вратата на Айнтрахт. Орлите натискаха, но трудно създаваха положения. За сметка на това Форсберг изведе Поулсен и той вкара за 2:0 в 80-ата минута. Това трябваше да реши сблъсъка. Пасиенсиа обаче върна едно попадение и направи интересни седемте минути добавено време. Айнтрахт обаче не успя да изравни и записа първа загуба през сезона.

Херта отнесе три гола от Волфсбург

В последния мач от кръга Херта загуби с 0:3 от Волсфбург. Столичани получиха дузпа още в 20-ата секунда, но реферът Винкман правилно я отмени след консултация с ВАР. Той даде втора дузпа в 8-ата минута, този път за гостите. А Вегхорст я реализира за 0:1. Херта игра силно до 20-ата минута и после създаде само едно положение пред Кастелс.

Вълците пък дочакаха своите моменти в края. Първо резервата Брекало вкара за 0:2 в 82-а минута. Той бе изведен от друга резерва – Мехмеди. В добавеното време Брекало изведе Русийон и той се разписа за 0:3. Вълците демонстрираха отлична ефективност – те имаха едва 4 положения за целия мач.