Лайпциг - Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Лайпциг спря Байерн в подновяването на Бундеслигата

Лайпциг измъкна 1:1 от шампиона Байерн при подновяването на Бундеслигата. Първенството на Германия се рестартира след пауза от 68 дни заради Мондиал 2022. Баварците допуснаха грешна стъпка след 10 поредни победи.

Дебют за Байерн направи привлечения вчера вратар Ян Зомер. Неговият тим игра много силно през първото полувреме и изпусна няколко отлични възможности за гол. Освен това Серж Гнарби удари греда, а попадение на Леон Горецка беше отменено заради засада. Все пак в 37-ата минута Ерик-Максим Чупо-Мотинг засече пас на Гнабри за 0:1. Голът е 12-и за него през сезона – той никога не е бил толкова резултатен в кариерата си.

Третият Лайпциг обаче изравни скоро след почивката. Разписа се Марсел Халстенберг, който вкара отблизо след намеса на Собосалай. В края Томас Мюлер можеше да вкара за 1:2, но стреля неточно от удобна позиция.

Байерн остава първи с 35 точки – пет повече от Фрайбург. Лайпциг е трети с 29, Айнтрахт Франкфурт – четвърти с 27 точки.