Майнц - Лайпциг

Лайпциг отнесе Майнц за втори път през сезона

Лайпциг наказа Майнц с 5:0 и се върна към победите след 4 поредни равенства. Това бе втора разгромна победа за биковете над този съперник през сезона. В първия случай Лайпциг спечели с 8:0 над червените. Тогава Тимо Вернер вкара три гола и добави три асистенции.

Сега Вернер се отчете „само“ с хеттрик. Той откри резултата в 11-ата минута след асистенция на Конрад Лаймер. Десетина минути по-късно Юсуф Поулсен с глава увеличи аванса на гостите след центриране на Марсел Забицер. Самият Забицер вкара за 0:3 впоследствие.

Малко след старта на второто полувреме Вернер вкара втория си гол за 0:4. Четвърт час преди края на редовното време той оформи у своя хеттрик. Това бе неговият 24 гол през сезона в Бундеслигата.

Единственият проблем за гостите бе травмата на Лаймер. Той напусна в края на първата част и бе сменен от Мукиеле.

Така Лайпциг си върна третото място в класирането. Тимът на Юлиан Нагелсман е на седем точки от лидера Байерн Мюнхен и на три точки зад втория Борусия Дортмунд.