Лайпциг - Гладбах

Лайпциг направи исторически обрат срещу Гладбах

Лайпциг продължи преследването с Байерн в Бундеслигата след драматична победа над Борусия Мьонхенгладбах. Гладбах водеше с 0:2 на почивката, но биковете спечелиха с 3:2. Победният гол падна в третата минута на добавеното време. Така разликата между лидера и най-близкия му преследвач продължава да е две точки. Байерн има 52, Лайпциг – 50.

Гладбах направи шест промени в титулярите в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Манчестър Сити при загубата с 0:2 в Шампионската лига. И това доведе до отличен резултат за тима на Марко Розе. Още в шестата минута Емболо спечели дузпа, а Хофман я вкара за 0:1. Докато тимът на Юлиан Нагелсман се усети, резултатът вече беше 0:2. Отново Емболо беше замесен, като той изведе Тюрам – втори гол в 19-ата минута. Олмо изпусна два шанса за домакините, а пък Хофман не успя да направи 0:3 точно преди почивката.

Обратът на Лайпциг

Лайпциг обаче излезе напълно променен след паузата. Голяма заслуга за това имаше и Сьорлот, сменил Забицер. Той вкара гол в 51-ата минута, но попадението беше отменено. Само шест минути по-късно обаче гол все пак падна. Сьорлот изведе Нкунку и той намали на 1:2. Десет минути по-късно биковете изравниха. Дани Олмо попаде към Поулсен, а той вкара по нетипичен начин – с удар извън наказателното поле. Това беше пети негов гол за сезона.

В 76-ата минута Форсберг влезе в игра и веднага изпълни пряк свободен удар. Зомер обаче спаси и с помощта на гредата. Но в добавеното време Форсберг изведе Нкунку, той центрира и Сьорлот вкара с глава за 3:2. Гладбах претендираше за нарушение в атака, но ВАР показа, че такова няма. Това е едва второ попадение за норвежеца след трансфера му. Предишният беше при загубата с 1:3 от Борусия Дортмунд.

Така Лайпциг за първи път в историята си спечели мач в Бундеслигата, след като навакса пасив от два гола.