Хамбургер - Лайпциг

Лайпциг е на финал за купата на Германия

Лайпциг се класира на финал в турнира за купата на Германия. Това стана след убедителна победа с 3:1 във визитата на Хамбургер. Биковете ще се борят за първи трофей 10 години след основаването си.

Съперникът за трофея ще бъде определен утре, когато Вердер посреща Байерн. Двата тима играха и през уикенда, като Байерн спечели трудно с 1:0. Финалът е на 25 май в Берлин.

Хамбургер удържа до почивката

Лайпциг започна по-добре и откри резултата във втората си атака. Халстенберг изпълни корнер и Поулсен реализира за 0:1 в 12-а минута. 12 минути по-късно северняците изравниха. Кампл сбърка в центъра и Ята се разписа със страховит шут от 30 метра за 1:1.

Отново бърз гол за Лайпциг

Втората част започна с бърз гол за биковете – също както при победата над Гладбах през уикенда. Поулсен центрира, Яничич опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата. 1:2 в 53-а минута. 20 по-късно всичко свърши. Лаймер бе изведен отдясно, пусна към Форсберг и шведът реализира за 1:3.