Херта - Лайпциг

Лайпциг се доближи на две точки от Байерн

Лайпциг се доближи на две точки от лидера в Германия Байерн Мюнхен. Тимът на Юлиан Нагелсман победи Херта в Берлин с 3:0. Победата е четвърта поред за Лайпциг в Бундеслигата и пета поредна във визита на Херта.

На „Олимпиащадион“ в Берлин Марсел Забицер даде преднина на гостите в 28-та минута. Той вкара по много красив начин с удар извън назателното поле. Това беше пето попадение за него през сезона След почивката резервата Норди Мукиеле и Вили Орбан добавиха нови два гола за Лайпциг. Те се разписа в 72-ата и 80-ата минути. Херта имаше две положения за целия мач – едното в началото на второто полувреме, второто – в 78-ата минута.

По този начин тимът на Юлиан Нагелсман вече има 47 точки, само две по-малко от Байерн. Херта е точно над зоната на изпадащите с 18 точки. Тимът има едва една точка в четирите мача след завръщането на Пал Дардай като тренор.

В другите мачове в неделя Аугсбург и Байер Леверкузен направиха 1:1, а Хофенхайм разби Вердер с 4:0.