Аугсбург - Лайпциг

Лайпциг и Шалке победиха за купата на Германия

Лайпциг, Шалке 04 и Кьолн продължават в третия кръг на турнира за купата на Германия. Шалке и Кьолн отстраниха съперници от по-долните дивизии, докато Лайпциг се справи с друг тим от Бундеслигата – Аугсбург.

Биковете спечелиха с лекота визитата си с 3:0. Вили Орбан откри след корнер още в 11-ата минута. След почивката Поулсен и Анхелиньо се разписаха по веднъж. Аугсбург игра много слабо в атака и не затрудни по никакъв начин третия в Бундеслигата.

Шалке също се класира за осминафиналите след успех като гост. Кралскосините надвиха четвъртодивизионния Улм с 3:1. Победата е едва трета за тима през календарната 2020-а, като две от победите са за купата. Шалке обаче няма успех в Бундеслигата от 29 срещи. Сердар вкара в средата на първото полувреме за 0:1. След почивката Раман се разписа на два пъти за 0:3. Улм върна един гол в 82-ата минута.

Кьолн победи втородивизионния Оснабрюк с 1:0. Попадението вкара Антони Модест точно преди паузата. Това беше първи гол за французина през сезона.