Лайпциг - Атлетико Мадрид

Лайпциг е на исторически полуфинал в Шампионската лига

Лайпциг се класира за историческия си първи полуфинал в Шампионската лига. Това стана факт след успех с 2:1 над Атлетико Мадрид. Съперник на тима от Бундеслигата в сблъсъка за място на финала е ПСЖ. Това всъщност е и първо участие на Лайпциг в елиминациите на турнира. Освен това тимът е без голямата си звезда Тимо Вернер, който подписа с Челси преди месец.

Всичките голове в двубоя в Лисабон паднаха през второто полувреме. То беше и по-интересно за гледане, зашото през първото и двата тима действаха доста предпазливо.

Дани Олмо откри в 50-ата минута. Испанецът вкара с глава след отлично центриране на Забицер – 1:0. Диего Симеоне обаче реагира бързо и пусна в игра Жоао Феликс. Скъпоструващият португалец изравни от дузпа. Той се разписа в 71-ата минута. Това беше 19-и пореден двубой с гол за тима от Мадрид във всички турнири.

Атлетико натискаше и изглеждаше по-близо до втори гол. Лайпциг обаче шокира дюшекчиите с гол в края.  Тайлър Адамс стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в крака на Стефан Савич и прехвърли Ян Облак – 2:1. Реферът даде 8 минути добавено време, като в тях тимът на Юлиан Нагелсман се бранеше смело. Атлетико все пак имаше шанс да изравни, но Гулаши изпревари Мората.