Лайпциг - Тотнъм

Лайпциг победи лесно Тотнъм и в реванша

Лайпциг взе втора победа над Тотнъм и се класира уверено за четвъртфиналите на Шампионската лига. Тимът от Бундеслигата спечели с 3:0 и продължава напред с общ резултат 4:0. Шпорите пък записаха шести мач без пълен успех.

Тимът на Юлиан Нагелсман реши изхода от двубоя още до 21-та минута. Капитанът на тима Марсел Забицер се разписа на два пъти за 2:0 след асистенции на Тимо Вернер и Анхелиньо. И в двата случая Юго Лорис докосна топката, но не успя да спаси, а можеше да се намеси по-добре.

След почивката шпорите се опитаха да потърсят обрат, но напразно. Лишеният от ключови футболисти тим на Жозе Моуриньо така и не затрудни Лайпциг. Домакините стигнаха и до трети гол, дело на Емил Форсберг. Той се разписа само 12 секунди, след като влезе в игра.

Поражнието означава, че Тотнъм отново ще завърши сезона без трофей.