Арминия - Лайпциг

Лайпциг се доближи на точка от Байерн

Лайпциг спечели визитата си на Арминия с 1:0 и се доближи на точка от лидера Байерн. Двубоят в Билефелд беше първият от 26-я кръг в Бундеслигата. Баварците играят утре с Щутгарт в дербито на Юга.

Лайпциг доминираше от началото на сблъсъка на „Шюко Арена“. При това въпреки че треньорът Юлиан Нагелсман беше направил пет промени в титулярите. Олмо и Форсберг обаче пропуснаха добри положения. После Нкунку уцели греда. Гостите обаче не стигнаха до гол преди почивката, въпреки че имаха над 70% контрол над топката.

Втората част обаче започна с ранно попадение за биковете. Разписа се капитанът Забицер само 57 секунди след почивката. Той реализира 50-ото си попадение за клуба. Тимът на Нагелмсан продължи да доминира, но не успя да вкара втори гол. Точно това доведе и до лъжицта катран – Кампл извърши нарушение в последната минута, за да спре контраатака, за което получи жълт картон. Той е пети за него през сезона, което го вади от следващия мач. А той е домакинство на Байерн.

Загубата е девета като домакин за Арминия през сезона. Това е нов негативен рекорд за синьо-черните. Те остават 15-и с точка повече от Херта и Майнц, които са 16-и и 17-и.