Лайпциг
Снимка: twitter.com/RBLeipzig_EN

Лайпциг би Дортмунд, Байерн дръпна на върха

Лайпциг победи с 2:1 Борусия Дортмунд, което позволи на Байерн да увеличи аванса си на върха в Бундеслигата. Баварците надвиха с 2:1 третия Фрайбург, който досега беше единственият тим без загуба в Германия. Така Байерн вече води с четири точки пред Борусия – 24 срещу 24. Лайпциг е пети с 18 точки.

Лайпциг игра по-добре през цялото време и заслужено спечели. Домакините откриха чрез Нкунку след половин час игра. Борусия изравни в началото на второто полувреме чрез Марко Ройс. Той се възползва от грешка на биковете и хубав пас на Муние. В 68-ата минута обаче Нкунку изведе Поулсен и резултатът стана 2:1. Малко преди това Нкунку удари и греда. Мукиеле прати топката в мрежата на Кобел за трети път 2 73-ата минута. Попадението обаче беше отменено заради засада.

Байерн вече има 100 гола в Бундеслигата през 2021

Фрайбург игра добре на „Алианц Арена“, но не успя да удържи Байерн. Леон Горецка откри след половин час игра. Малко след почивката Роберт Левандовски покачи на 2:0. Той реализира гол номер 100 за Байерн в Бундеслигата през календарната година. Рекордът на Кьолн от 1977-а година е 101 гола. Фрайбург се разписа чрез Хаберер в 93-ата минута.