Хофенхайм - Лайпциг

Лайпциг продължава уверено към Шампионската лига

Лайпциг направи важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Хофенхайм с 2:0. Двубоят беше първият от 31-я кръг на Бундеслигата. Така Лайпциг вече има шест точки аванс преди петия Байер Леверкузен. До края остават още само три кръга.

Тимът на Юлиан Нагелсман нанесе своя удар в самото начало на двубоя на „ПреЗиро Арена“. Дани Олмо вкара два гола още до 11-та минута. Испанският национал се разписа на два пъти след бързи контраатаки на гостите. Той го направи първо в 9-ата минута, а после и атака по-късно.

Хофенхайм не игра никак зле, дори напротив. Домакините отправиха цели 17 удара към противниковата врата, уцелиха и греда, но не успяха да стигнат до гол. Освен това сините получиха дузпа, но тя бе отменена от ВАР заради игра с ръка.