Лестър - Манчестър Юнайтед

Лестър спря победната серия на Юнайтед в гостувания

Лестър Сити и Манчестър Юнайтед направиха 2:2 във вълнуващ мач от Висшата лига. С ремито лисиците сложиха край на серията на червените дяволи от 10 поредни победи навън. То е и първо за сините от началото на сезона.

Гостите можеха да поведат в самото начало. Тогава Бруно Фернандеш намери Маркъс Рашфорд непокрит в наказателното поле, но английският национал пропусна. Той се реваншира в 23-ата минута, когато все пак вкара за 0:1. Това беше 50-и гол за него в елита.

Малко по-късно обаче сините изравниха чрез Харви Барнс. Фернандеш не успя да изнесе топката, тя достигна до Мадисън, който подаде на Барнс и той преодоля Де Хеа.

През втората част Юнайтед беше по-близо до гола и трите точки. Първо Рашфорд пропусна сам срещу Каспер Шмайхел. Малко след това Марсиал вкара, но голът не беше зачетен заради засада. Все пак тимът на Оле Гунар Солскяер стигна до втори гол в 79-та минута. Тогава резервата Единсон Кавани намери Фернандеш и той вкара за 1:2.

Отново обаче както през първото полувреме Лестър изравни бързо. Джейми Варди отклони топката след подаване на Айосе Перес, тя рикошира в резервата Аксел Туанзебе и излъга Де Хеа.

Лестър остава на точка пред Юнайтед в класирането, като двата тима са втори и трети. Лисиците са на три точки от лидера Ливърпул, а червените дяволи – на четири.