Лестър Сити

Лестър се върна на третото място в Англия

Лестър Сити надви Кристъл Палас при гостуването си на „Селхърст Парк“ с 2:0 в 11-ия кръг на Висшата лига. Така лисиците се върнаха на третото място в класирането. Те събраха 22 точки, колкото и Челси, но имат по-добра голова разлика. Двата тима са на две точки зад Манчестър Сити и на 8 зад Ливърпул.

Лестър стигнаха до успеха след търпелива игра и попадения през втората част. Резултатът бе открит от малко очакван голмайстор – централният защитник Чаглар Суюнджу. Той се разписа в 57-та минута след асистенция на Джеймс Мадисън. В края дежурния си гол отбеляза Джейми Варди, който получи подаване от Грей.

Така тимът на Брендан Роджърс записа четвърти последователен успех във всички турнири. В следващия кръг Лестър приема Арсенал, а Палас гостува на Челси.