Лестър - Челси

Лестър победи Челси и се качи на върха в Англия

Лестър Сити победи Челси с 2:0 и излезе на първо място в класирането във Висшата лига. Лисиците имат 38 точки – една повече от Манчестър Юнайтед. Юнайтед обаче е играл мач по-малко.

Лесният успех над лондончани със сигурност ще увеличи напрежението върху Франк Лампард. Гостите играха неуверено и слабо. Най-добрият шанс за тях през първото полувреме беше положение за дузпа. Еванс фаулира Пулишич, но ВАР показа, че нарушението е извън наказателното поле. При 0:2 пък Вернер прати топката в мрежата, но отново се намеси ВАР – засада.

Иначе Ндиди откри за Лестър Сити още в шестата минута. Малко преди паузата Джеймс Мадисън вкара втория гол за лисиците. Той се разписа в трети пореден двубой. След почивката Джъстин изпусна отличен шанс да покачи на 3:0. После Менди спаси шут на Телеманс.