Саутхемптън - Лестър

Лестър сбърка срещу десетима от Саутхемптън

Лестър изпусна ценни точки в битката за място в Топ 4, след като направи само 1:1 като гост на Саутхемптън в първия двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. При това, въпреки че сините играха 80 минути с човек повече.

На „Сейнт Мерис“ домакините останаха в намален състав още в десетата минута. Тогава централният защитник Яник Вестергорд закъсня с шпагат и уцели глезена на Джейми Варди. След намесата на ВАР реферът Робърт Джоунс показа червен картон на бранителя. Той е първи за Вестергорд след 252 мача като професионалист. Този сценарий кошмарно напомняше на онзи отпреди две години. Тогава Райън Бъртранд бе изгонен в 12-та минута, а Саутхемптън отстъпи с катастрофалното 0:9.

Сега обаче беше съвсем различно и Джеймс Уорд-Праус дори изведе светците напред. Той се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Келеши Ихеаначо, в 61-та минута. Седем по-късно Джони Еванс възстанови паритета след асистенция на Ихеаначо. Лестър обаче така и не успя да постигне обрат, макар че натисна здраво.

В класирането тимът на Брендан Роджърс остава трети с 63 точки. Лисиците имат пет повече от четвъртия Челси и осем повече от петия Уест Хем. Лондонските тимове обаче са играли мач по-малко.