Челси - Вила

Лестър победи Уотфорд, Челси излъга Вила

Лестър Сити си върна второто място в класирането след победа над последния Уотфорд с 2:0. И двете попадения паднаха след почивката. Четвъртият Челси пък надви Астън Вила с 2:1.

Трудна победа за Лестър

Головете за лисиците вкараха Джейми Варди и Джеймс Мадисън. Варди вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Масина срещу Джони Еванс. Това бе 14-и гол за него през сезона във Висшата лига. Мадисън се разписа в петата минута на добавеното време. Малко преди това дойде и единственият точен удар за стършелите в двубоя.

С трите точки Лестър се върна пред Манчестър Сити в класирането. Тимът на Брендън Роджърс има 35 точки, три повече пред този на Пеп Гуардиола. Това бе седми пореден успех за тима, което е изравнен клубен рекорд. Той обаче не е от шампионския сезон, а от март 1963-а.

Ейбрахам показа колко важен е за Челси

Тами Ейбрахам се върна сред титулярите на Челси след контузия и показа колко важна фигура е. Той вкара първия гол и асистира за втория за успеха с 2:1 над Астън Вила. Ейбрахам откри резултата в 24-ата минута след центриране на Джеймс. Това бе 11-и гол за него през сезона. Така той се превърна в най-резултатния англичанин в елита от Франк Лампард, който през сезона 2012/21013 завърши с 15 гола.

Вила нямаше много възможности, но изравни в 41-ата минута чрез Трезеге. Лондончани си върнаха аванса в началото на второто полувреме. Ейбрахам центрира, а Маунт вкара за 2:1. Сините имаха още няколко възможности. Ейбрахам пропусна две от тях, а Вилиан удари греда.