Лестър - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/EmiratesFACup

Лестър отстрани Манчестър Юнайтед от ФА Къп

Лестър продължи със силното си представяне през сезона. Сините са трети във Висшата лига, а освен това достигнаха до полуфиналите на ФА Къп. Това стана след победа над втория в елита Манчестър Юнайтед с 3:1. Полуфиналът е първи за клуба от 39 години насам. Победата над Юнайтед пък е едва втора над този съперник в последните 23 години.

Лисиците доминираха през почти целия мач. Юнайтед имаше предимство едва за 20-тина минути през вторатата част. И то когато Оле Гунар Солскяер пусна в игра някои основни играчи, като Бруно Фернандеш и Люк Шоу, които беше оставил резерви. Те двамата, заедно с Кавани и Мактоминей, влязоха в игра в 64-ата минута. Любопитно е, че Солскяер вече има пет отпадания от различни турнири в късна фаза. Мениджърът има четири загубени полуфинала, а сега и този четвъртфинал.

Келечи Ихеначо се разписа два пъти (24-ата и 78-а минута) за домакините. Той вече има 9 попадания в последните 9 мача във всички турнири. Един гол добави Юри Тилеманс в 52-ата. За червените дяволи вкара Мейсън Грийнууд в 38-ата минута.

За награда Лестър получи на полуфинала Саутхемптън. През миналия сезон лисиците разгромиха южняците с 9:0. В другия полуфинал ще се срещнат Манчестър Сити и Челси.