Лестър - Палас

Лестър обърна Палас и се утвърди в тройката

Лестър Сити постигна важна победа в битката за Топ 4, след като обърна Кристъл Палас у дома с 2:1. Двубоят беше от 33-ия кръг на Висшата лига. След успеха тимът на Брендън Роджърс има 62 точки – четири повече от четвъртия Челси и седем и осем пред петия и шестия в класирането – съответно Уест Хем и Ливърпул. До края остават пет кръга. В тях обаче Лестър играе с втория Манчестър Юнайтед, Челси и седмият Тотнъм.

На „Кинг Пауър“ орлите откриха чрез Вилфред Заха в 12-та минута и успяха да удържат аванса си до почивката. След нея обаче лисиците стигнаха до пълен обрат. Тимоти Кастан възстанови паритета в 50-та минута след асистенция на Келеши Ихеаначо. Това е втори гол на Кастан през сезона, като първият беше в първия кръг.

Половин час по-късно Ихеаначо увенча силната си игра и с гол след подаване на Джони Еванс. Малко преди това Еванс спаси вратата си от второ попадение, като изчисти топката пред голлинията. Ихеаначо има вече 12 гола в последните 9 мача.

„Бяхме нервни, защото осъзнавахме колко са важни тези три точки. Затова и не играхме добре първото полувреме. Да, спечелихме, но имаме още много работа. Няма смисъл сега да говорим за Шампионската лига“, коментира Ихеаначо.