Лестър - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/LCFC

Лестър наказа Ман Юнайтед, Ман Сити би лесно

Лестър победи Манчестър Юнайтед с 4:2 и сложи край на рекордната серия на червените дяволи. Тимът на Оле Гунар Солскяер беше записал 29 поредни визити без загуба. Предишното поражение в гостуване беше през януари 2020-а. Любопитно е, че съперниците си вкараха четири гола в последните 12 минути на мача. Юнайтед обаче явно не е във форма и записа четвърта загуба в седем срещи във всички турнири.

Иначе червените дяволи поведоха в 19-ата минута чрез Мейсън Грийнууд. Лисиците изравниха след половин час игра, когато Юри Тилеманс прехвърли Давид де Хеа след отлично изпълнение.

След почивката гостите се дръпнаха назад. Солскяер пусна в игра и Маркъс Рашфорд, за когото това е първи мач през сезона. След 75-ата минута обаче натискът на Лестър стана много сериозен. Де Хеа спаси на три пъти тима си, но в 78-ата минута Союнчю направи 2:1. Рашфорд изравни четири минути по-късно след пас на Линделоф, но радостта му беше кратка – само 54 секунди по-късно лисиците пад водеха. Този път се разписа Джейми Варди след подаване на Айосе Перес. В добавеното време Дака вкара четвъртия гол след разбъркване.

Така Лестър се доближи на три точки от Юнайтед. Сините са с 11 точки на 11-а позиция, червените дяволи са пети с 14 точки.

Сити се справи лесно с Бърнли

Шампионът Манчестър Сити се справи лесно с Бърнли, печелейки с 2:0. Сити има 17 точки и е на една зад Ливърпул. Рахийм Стърлинг се завърна сред титулярите за тима на Пеп Гуардиола, но не успя да го отпразнува с гол. Той записа и едва 11 докосвания до топката през първото полувреме.

Бернардо Силва откри още в 12-ата минута за Сити с второто си попадение за сезона. В края Кевин де Бройне се разписа за 2:0.

Бърнли беше загубил последните си четири визити на този съперник с еднакъв резултат – 5:0.  Този път тимът оказа по-сериозна съпротива, но продължава да няма победа през сезона.