Манчестър Юнайтед - Лестър

Лестър победи Юнайтед и короняса Сити

Лестър победи Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“ за първи път от 1998-а година насам и по този начин направи Манчестър Сити шампион. Сити има 10 точки повече от Юнайтед три кръга преди края. Титлата е трета в четири сезона за тима на Пеп Гуардиола.

Лестър пък направи огромна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон. Лисиците са трети с 66 точки – две повече от четвъртия Челси, който има и мач по-малко. Петият Уест Хем е с 58 точки, шестият Ливърпул – с 57 и два мача по-малко. Единият от тях е гостуване на Юнайтед.

Оле Гунар Солскяер направи 10 промени в тима, който преди два дни победи Астън Вила. Лестър се възползва от това и откри още в 10-ата минута чрез 19-годишният Люк Томас. Грийнууд обаче изравни само пет минути по-късно. Чаглар Союнджу обаче вкара за 1:2 в 66-ата минута. Той се разписа след корнер, задавен дълго време заради две смени на Солскяер. Една от тях – Маркъс Рашфорд трябваше да пази Союнджу, но го изпусна.

Следващият мач за тима на Брендън Роджърс е финалът за ФА Къп срещу Челси в събота.