Саутхемптън - Лестър

Лестър изравни рекордното 9:0 във Висшата лига

Лестър отнесе Саутхемптън с 9:0 като по този начин изравни рекордната по разлика победа във Висшата лига. Единствената такава досега бе преди 24 години. Тогава Манчестър Юнайтед наказа Ипсуич със същия резултат.

Джейми Варди и Айосе Перес вкараха по три гола. По един добавиха Бен Чилуел, Юри Тилеманс и Джеймс Мадисън.

Мизерната вечер за Саутхемптън започна още в 10-ата минута, когато Райън Бертан си изкара червен картон. Малко след това Чилуел откри резултата, а след радостта на лисиците Бертран пое към съблекалните. С трите си попадения Варди се изкачи на второ място в ранглистата на голмайсторите. Той изпревари Серхио Агуеро и Тами Ейбрахам. Любопитно е, че последният му гол дойде от дузпа в 4-ата минута на добавеното време.

Победата изкачи тима на Брендън Роджърс на второ място в класирането. Лестър изпревари Манчестър Сити и е на пет точки зад лидера Ливърпул. Гостите имаха 15 точни удара и общо 25 към вратата на светците.