Лестър - Челси

Лестър и Челси направиха интересно 2:2

Лестър и Челси направиха 2:2 в интересен мач, изпълнен с много обрати. Равенството запази разликата между тях в класирането. Лисиците са трети с 49 точки – осем точки повече от четвъртия Челси. Петият Манчестър Юнайтед с още седем точки назад.

Първото полувреме завърши 0:0, но след почивката двубоят рязко се оживи. Още в 46-ата минута Антонио Рюдигер вкара за 0:1. Той засече центриране на Маунт от корнер. Тимът на Брендън Роджърс изравни осем минути по-късно. Барнс стреля, топката се отклони в Джеймс и влетя в мрежата за 1:1.

Рюдигер по пътя на Джон Тери

В 64-а минута Лестър излезе напред. Тилеманс центрира от корнер, а Чилуел засече за 2:1. Надеждите на Роджърс за първа победа в 14 опита над Челси обаче бяха попарени само седем минути по-късно. При това по познат сценарий. Отново Маунт центрира и пак Рюдигер се разписа с глава за 2:2. Така той стана първият защитник на лондончани с два гола в един мач от април 2013-а насам. Тогава Джон Тери се разписа два пъти срещу Фулъм.