Лестър Сити

Лестър би с късмет, Вила спря Юнайтед

Лестър Сити спечели с 2:1 над Евертън с много късмет и продължи преследването на Ливърпул. Лисиците са втори в класирането с осем точки по-малко от червените.

Лестър вкара втория си гол в добавеното време. При това попадението на Келечи Ихеаначо бе признато след дълго разглеждане от ВАР системата. Страничният рефер бе отсъдил засада. Това бе първи гол за него от 14 месеца насам.

Евертън заслужено водеше на почивката. Голът вкара Ричарлисон след центриране на Джибрил Сидибе. Лисиците получиха дузпа след нарушение срещу Чилуел, но ВАР я отмени. Джейми Варди все пак изравни в 68-ата минута след центриране на Ихеаначо.

Поражението драстично намали шансовете на мениджъра Марко Силва да води Евертън в дербито на Мърсисайд срещу Ливърпул в сряда.

Астън Вила направи 2:2 с Манчестър Юнайтед

Астън Вила измъкна 2:2 от „Олд Трафорд“ в последния мач от 14-ия кръг. Вила поведе, после изоставаше, но в крайна сметка спря Манчестър Юнайтед. Така тимът на Оле Гунар Солскяер остава девети в класирането, на осем точки от четвъртия Челси. Вила е 15-и с 15 точки.

Вила поведе в 11-ата минута, когато Джак Грийлиш заби топката под гредата. Грийлиш има 3 гола и 4 асистенции този сезон. Това го прави най-резултаният английски халф в елита.

Гостите можеха да се оттеглят на почивката с гол аванс, но Хийтън си вкара автогол за 1:1 в 42-ата минута. Юнайтед поведе в 64-ата чрез Линделоф. Любопитно е, че това е втори него гол за клуба, като и двата са срещу Том Хийтън на вратата. Само две минути по-късно обаче Тайрън Мингс вкара за 2:2. Това бе първи негов гол във Висшата лига.