Лестър Сити
Снимка: twitter.com/LCFC

Лестър би Ливърпул, Салах изпусна дузпа

Лестър успя да измъкне победа над Ливърпул с 1:0 в ключов мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Лисиците излъгаха червените с попадение на Адемола Луукман в 59-ата минута. Това беше първият точен удар за сините в двубоя.

Ливърпул имаше предимство в големи периоди, а освен това изпусна дузпа. Салах не успя да преодолее Шмайхел в 15-ата минута. Египтянинът дори успя да направи добавка, но топката се отби от гредата. Така тимът на Юрген Клоп не успя да спечели във втори пореден мач и изостава на шест точки от лидера Манчестър Сити. А освен това Сити има и мач с Брентфорд.

Добри положения за гол за гостите пропиля и Садио Мане. И червените бяха наказани от бишия нападател на Евертън. Луукман вкара с едва четвъртото си докосване до топката. До края Ливърпул натисна отчаяно, но Лестър успя да удържи. При това без няколко титуляри и то шест дни, след като загуби след дузпи от Ливърпул за Карабао Къп.