Лестър - Арсенал

Лестър не остави шанс на Арсенал – 2:0

Лестър Сити спечели с лекота срещу Арсенал с 2:0 и излезе втори в класирането. Лисиците събраха 26 точки, колкото има и Челси, но са с по-добра голова разлика. Лидер е Ливърпул с 31 точки. Червените играят в неделя с шампиона Манчестър Сити, който е четвърти с 25 точки. Арсенал остава шести със 17 точки. И без победа вече месец.

Сините имаха превес през целия двубой, но изпуснаха няколко отлични шанс през първото полувреме. В началото на втората част пък Уилфред Ндиди удари напречната греда. Обичайният заподозрян Джейми Варди обаче все пак се разписа в 68-ата минута. Той завърши отлична отборна атака, минала през Барнс и Телеманс. Попадението бе 11-о за него през сезона, с което той стана водещият голмайстор в елита.

Малко по-късно Джеймс Мадисън вкара за 2:0 и отказа Арсенал от идеите за изравняване.

„Ако можем да стигнем до Европа докато съм тук, ще е отлично. Но няма да мислим отсега за това. Ще преценим шансовете си 10 кръга преди края. Дотогава ще работим много здраво“, коментира мениджърът на Лестър Брендън Роджърс.

Арсенал пък записа 50 мач с Унай Емери начело. В тях тимът е спечелил 87 точки – една по-малко, отколкото в последните си 50 двубоя с Арсен Венгер. Срещу Лестър лондончани завършиха само с един точен удар и един гол, отменен заради засада.